Neler yeni

Haber Need For Speed: Most Wanted Remake Geliyor! İşte Ilk Ayrıntılar.

b28dfafe-848d-4b31-b2b3-cb373bb00eaf.jpgOyuncuların favori oyunlarından Need for Speed: Most Wanted hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Seslendirme sanatçısı ve oyuncu Simone Bailly, Need for Speed: Most Wanted'ın yeniden yapımının gerçekleştirildiğini ve 2024 yılında piyasaya sürüleceğini iddia etti. Twitter'da yaptığı paylaşımı kısa süre içinde sildi, ancak bu sürede paylaşım hızla yayıldı.

Bailly'nin hızla silinen paylaşımında, Criterion Games ekibini etiketleyerek EA stüdyosunun projede yer aldığını belirtti. Ayrıca, Bailly'nin remake sürümünün 2024 yılında oyuncularla buluşacağını ve 2005 yılında çıkan oyunun (2012'de yeni bir sürümü yayınlanmıştı) orijinal versiyonundan bahsettiği ifade ediliyor. Resmi bir açıklama olmamakla birlikte, bu durum remake sürümün gizlice geliştirilmekte olduğuna işaret ediyor.

bailly


EA Canada ve artık faaliyet göstermeyen EA Black Box tarafından geliştirilen 2005 yarış aksiyon oyunu NFS: Most Wanted, PS2, Xbox, GameCube, Nintendo DS, PC, Game Boy Advance ve Xbox 360 için yayımlandı. Aynı yıl, PSP için Need for Speed: Most Wanted 5-1-0 adında bir yan oyun çıktı.

Diğer yandan, EA Şubat 2020'de, yarış serisinin önceki dört oyununun geliştiricisi olan Ghost Games'i yeniden yapılandırma planları çerçevesinde, Need for Speed oyunlarının geliştirilmesi görevini Criterion Games'e iade ettiğini duyurdu.
4fbb984b-c3e1-4565-b714-a33ee6fb081d.jpg
Geçen yılın Aralık ayında, yarış oyunu Need for Speed: Most Wanted için bir hayran yapımı yeniden yapım projesinin duyurulduğunu gördük. Şimdi ise, bu projeden yeni bir oynanış videosu yayınlandı ve bu 15 dakikadan uzun sürecek içerik, yeniden yapımın nasıl bir yapıya sahip olacağını gösteriyor.

En son sürümde, mod geliştiricisi NostalgiaNexus, yeni bir parçacık sistemi oluşturduğunu ve oyun için özgün bir trafik sistemi eklediğini belirtti. Ayrıca, gölgelendirme sistemini güncellediğini ve 3 boyutlu ağaçlar ile düşen yaprak efektini de eklediğini açıkladı.

Videodan da anlaşılacağı üzere, orijinal BMW M3 GTR modeline bazı küçük iyileştirmeler yapılmış. Xbox 360 sürümünden alınan yol dokularının da iyileştirildiğini görebiliyoruz. Orijinal oyuna kıyasla, yeniden yapım sürümünde birçok gözle görülür değişiklik var ve bu değişikliklere göz atmak faydalı olacaktır.

Son olarak, bu sürümün Unreal Engine 5 ile desteklendiğini ekleyelim.


 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar