Neler yeni

Haber Square Enix, Mevcut Stüdyoların Hisselerini Satmak Istediğini Bildirdi

1659776440795.png

Final Fantasy, Kingdom Hearts ve daha fazlasıyla tanınan Japonya merkezli oyun geliştirme ve yayınlama firması Square Enix, yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Geldiğimiz noktada İsveç merkezi Embracer Group, Square Enix'ten Crystal Dynamics, Eidos Montreal ve Square Enix Montreal stüdyolarını satın almıştı. Bu satım alım içerisinde Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain gibi 50'den fazla oyunların hakları da bulunuyordu. Şimdi ise Square Enix, sermaye verimliliğini artırmak mevcut stüdyolarının hisselerini satmak istediğini belirtiyor.


Konu ile alakalı konuşan David Gibson çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda şunları söyledi: "Crystal Dynamics ve Eidos'un Embracer Group'a satışı Square Enix için 1. plandı. Şimdi ise 2. plana geçildi ve bu aşamada sermaye verimliliğinin arttırılması planlanıyor.

Oyun geliştirmenin artık daha fazla maliyeti bulunuyor. Artık stüdyo konusunda daha seçici olunmalı ve genişleme planlı olarak yapılmalı. Square Enix bu kapsamda hem daha fazla stüdyo elde etmek istiyor hem de mevcut stüdyolarının hisselerini satmak istiyor." Gibson, Square Enix için hisse satışlarının gerekli olduğunu ve ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli paraya sahip olmadığını belirtiyor.


 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar