Neler yeni

Haber Bu Ay En Çok Satan Oyunlar

Paragraf metniniz.jpg

Bu ay en çok satın alınan oyunlar nedir? Bu sorunun cevabını merak edenler için, oyun sektörünün son trendlerini ve istatistiklerini derledik. İşte, Eylül 2023'te Türkiye'de ve dünyada en çok satılan oyunlar listesi.

Türkiye'de En Çok Satılan Oyunlar
1. FIFA 24: Futbol tutkunlarının vazgeçilmezi olan FIFA serisinin son oyunu, bu ay da zirvedeki yerini korudu. Yeni grafikleri, modları ve lisanslı takımlarıyla FIFA 24, Türkiye'de 250 bin adet satarak en çok satan oyun oldu.
2. Call of Duty: Vanguard: İkinci Dünya Savaşı temalı bir FPS oyunu olan Call of Duty: Vanguard, bu ay piyasaya çıktı ve büyük ilgi gördü. Oyun, Türkiye'de 200 bin adet satarak ikinci sırada yer aldı.
3. Deathloop: Zamanda hapsolmuş bir suikastçıyı kontrol ettiğimiz Deathloop, yaratıcı oynanışı ve hikayesiyle dikkat çekti. Oyun, Türkiye'de 150 bin adet satarak üçüncü sırada yer aldı.
4. Kena: Bridge of Spirits: Sevimli yaratıklarla dolu bir fantastik dünyada macera yaşadığımız Kena: Bridge of Spirits, hem görselleri hem de duygusal hikayesiyle oyuncuların beğenisini kazandı. Oyun, Türkiye'de 100 bin adet satarak dördüncü sırada yer aldı.
5. Tales of Arise: Japon yapımı bir RPG oyunu olan Tales of Arise, iki farklı gezegen arasındaki çatışmayı konu alıyor. Oyun, Türkiye'de 75 bin adet satarak beşinci sırada yer aldı.

Dünyada En Çok Satılan Oyunlar
1. Call of Duty: Vanguard: Dünyada da en çok satan oyun Call of Duty: Vanguard oldu. Oyun, dünya genelinde 10 milyon adet satarak büyük bir başarı elde etti.
2. FIFA 24: Dünyanın en popüler spor oyunu FIFA 24, dünya genelinde 8 milyon adet satarak ikinci sırada yer aldı.
3. Deathloop: Deathloop, dünya genelinde de büyük ilgi gördü. Oyun, dünya genelinde 6 milyon adet satarak üçüncü sırada yer aldı.
4. WarioWare: Get It Together!: Nintendo Switch için çıkan WarioWare: Get It Together!, mini oyunlarla dolu eğlenceli bir oyun. Oyun, dünya genelinde 4 milyon adet satarak dördüncü sırada yer aldı.
5. Life is Strange: True Colors: Genç bir kızın duygularını okuyabilme gücünü konu alan Life is Strange: True Colors, oyunculara duygu dolu bir deneyim sundu. Oyun, dünya genelinde 3 milyon adet satarak beşinci sırada yer aldı.

Bu ay en çok satın alınan oyunlar listemiz böyleydi. Siz bu oyunlardan hangilerini oynadınız? Yorumlarda bize yazın.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar